26 apr 2017
car2go Insights

car2go-app: waarom worden er zo vaak nieuwe versies van de app gemaakt?

Sinds de lancering van de car2go-app in 2012 heeft ons productontwikkelingsteam veel ervaring opgedaan in het op een gestructureerde manier integreren van geavanceerde app-functies voor alle mobiele platformen. 

Updates car2go-app – 2012 vs. 2016

Toen de car2go-app voor het eerst werd gelanceerd in 2012 bestond er nog geen procedure voor de ontwikkelingscyclus: er waren wat ideeën voor functies, deze werden ontwikkeld en vervolgens werden er standaardtesten uitgevoerd. Daarna volgde de lancering. In 2012 resulteerde dit in 5 app-lanceringen.

In het jaar daarna (2013) waren er al 6 app-updates – het was iedere keer hartstikke spannend wanneer de lanceringsdatum naderde en alle functies op die dag werden geïntegreerd.

Het zo zelden vrijgeven van een nieuwe versie zorgde ervoor dat er te veel wijzigingen bij elke nieuwe app-versie waren. Het was daarom uitzonderlijk moeilijk om te testen en een goede app op de markt te brengen. In 2014 werden er al 8 app-updates doorgevoerd, nog steeds zonder officiële test- en lanceringsprocedures. Maar daar kwam verandering in. Aan het einde van 2014 was de car2go-app compleet vernieuwd en de lancering geprofessionaliseerd.

In 2015 voerde het team in totaal 18 app-updates door (waaronder hotfixes) en in 2016 zette het zelfs nog een tandje bij met 23 lanceringen. Iedere keer werden stap voor stap fantastische verbeteringen doorgevoerd: bijvoorbeeld de car2go-lancering in China.

In 2016 werden ook Mercedes-Benz-voertuigen aan de vloot in Duitsland toegevoegd – de gebruikerservaring bij het huren van een auto bereikte hierdoor zijn hoogtepunt, met slechts enkele seconden tot het voertuig werd vrijgegeven.

 

car2go app updates per year

Hoe ziet het updateproces er nu uit?

Het ontwikkelingsteam werkt met de handige methode “Scrum” om de productontwikkeling te beheren. De processen lopen twee weken en worden voltooid met een nieuwe versie van de app. Er is veel discipline en structuur vereist om de updates te implementeren:

  • De te ontwikkelen functie moet binnen alle regio’s worden gespecificeerd en overeengestemd
  • Indien de functie te groot is voor één proces wordt deze gesplitst in beheersbare, zelfstandige delen
  • De afhankelijkheden worden aan andere ontwikkelingsteam uitgelegd
  • Vertalingen integreren voor de 9 talen die we ondersteunen
  • Kwaliteitscontrole en testsessie door het team worden aan het einde van elk proces doorgevoerd om de beste kwaliteit te garanderen
  • Nieuwe lancering in app stores verzorgen, beschrijvingen bijwerken en brief voor lancering opstellen

car2go app release process

Het vrijgaveproces is zeker nog niet perfect maar zeker een stap in de goede richting, waarbij problemen uit het verleden zijn opgelost.

Alfa- en bètatesten

Als de ontwikkeling van een nieuwe app-versie aan het einde van elk proces is afgerond, wordt er met alfatesten begonnen. Dit gebeurt in het weekend met een besloten groep van interne testers. Als er geen problemen zijn gevonden, wordt er gelijk de maandag erop door onze groep bètatesters met bètatests begonnen.

Er zijn verspreid over alle mobiele platforms meer dan 2000 bètatesters en ons team waardeert hun feedback enorm. De bètatest loopt meestal de hele week en als er wederom geen problemen zijn, gaat car2go de maandag erop over op de officiële lancering.

Stapsgewijze uitrol (Android)

Op Android vindt een stapsgewijze uitrol plaats, waarbij nieuwe versies van de app niet gelijk voor iedereen beschikbaar zijn maar alleen voor een gedeelte van de gebruikers.  Tijdens deze gecontroleerde uitrolfase monitort het team zorgvuldig of de app potentiële fouten bevat of crasht. Alleen als alles stabiel verloopt, worden er nieuwe functies vrijgegeven.

Staged rollout on Android

Voordelen van elke twee weken nieuwe updates

Het team heeft geleerd dat het regelmatig lanceren van nieuwe app-versies de volgende voordelen oplevert:

1. Snel feedback krijgen van leden

Eén groot voordeel is om vroegtijdig feedback van leden te ontvangen over nieuwe functies. Dit geeft het productontwikkelingsteam een indicatie of er meer tijd en aandacht aan de functie moet worden besteed als deze goed wordt ontvangen.

2. Minder problemen bij uitgebreide functies

Sinds het gestructureerde lanceringsproces werd geïntroduceerd, hebben er veel minder bugs plaatsgevonden. Meer updates hebben het team beter geholpen bij het testen van de functies, waardoor het makkelijker is om bugs te herkennen en repareren.

3. Meer transparantie in het bedrijf

Bij elke lancering informeert het team uitgebreid het hele bedrijf over wat de nieuwe functies zijn en welke bugs zijn opgelost. Hierdoor is iedereen volledig up-to-date over wat momenteel voor leden is geactiveerd.

 

Wil je ook graag deelnemen aan het vroegtijdig testen van nieuwe functies? Meld je dan aan voor de bètagemeenschap van de car2go-app! Stuur simpelweg een e-mailtje (Android, iOS, WP, BlackBerry) en we nemen zo snel mogelijk contact met je op!